Moda męska

Modne stylizacje na spotkanie biznesowe dla niego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Modne stylizacje na spotkanie biznesowe dla niego

Twój partner potrzebuje nowego garnituru? Chcesz wiedzieć, jakie panują trendy w modzie męskiej? Sprawdź pomysły na doskonałe stylizacje biznesowe dla mężczyzny z klasą.

Najważniejsze jest dopasowanie

Na wybór garnituru wpływają okoliczności – materiał i kolor zazwyczaj mają za zadanie współgrać z sukienką partnerki, krój powinien być zgodny z modą, a całość prezentować się odpowiednio do okazji. A jednak, niezależnie od tego, z jakiego powodu decydujemy się na zakup nowego garnituru, najważniejsze jest jego odpowiednie dopasowanie do sylwetki – za krótki, za ciasny, za szeroki czy za długi garnitur może zaburzyć proporcje, wywołując niekorzystny efekt, a tego zazwyczaj wolelibyśmy uniknąć.

Dobrze dobrane spodnie powinny układać się bez marszczeń, należy też zwrócić uwagę, aby nie były za krótkie. Właściwa długość spodni to taka, przy której koniec nogawki delikatnie opiera się na górnej części cholewki. Jeśli spodnie są za długie, nie należy ich podwijać, ale oddać do skrócenia.

Wybierając model koszuli do garnituru, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki krój najlepiej będzie pasował do sylwetki mężczyzny. Dla panów o szerszej budowie ciała rekomenduje się kroje custom fit albo regular, natomiast dla tych o regularnej posturze – slim fit.

Dobór marynarki jest największym wyzwaniem, ponieważ to właśnie ona zadecyduje o ostatecznym efekcie. Przymierzając marynarkę, należy zwrócić uwagę, czy jest odpowiedniej długości – powinna lekko przylegać do ciała, ale nie marszczyć się w okolicy talii, na plecach ani pod pachami. Kiedy mężczyzna stoi z rękami opuszczonymi wzdłuż tułowia, rękawy powinny kończyć się 1,5 cm nad nadgarstkiem, a dół marynarki – tuż pod pośladkami, mniej-więcej na wysokości połowy dłoni.

Wybór materiału

Materiał garnituru powinien być dobrany w taki sposób, aby komponował się z sukienką partnerki, a jednocześnie pozostawał komfortowy. Wiosną i latem, kiedy panują wyższe temperatury, z pewnością doskonale sprawdzą się marynarki wykonane z lnu lub bawełny. Warto jednak pamiętać, że to marynarki wełniane męskie będą wyglądać naprawdę elegancko. Jeśli szukamy stylizacji biznesowej, lekkie materiały mogą okazać się zbyt nieformalne.

Dobrym wyborem może być również garnitur z wełny z domieszką poliestru, elastanu lub poliamidu. Dodatek syntetycznego materiału sprawi, że strój będzie łatwiejszy do czyszczenia i lepiej przystosowany do noszenia w czasie ciepłych miesięcy.

Garnitur wybrany – co z butami?

Buty są równie ważne jak koszula czy marynarka i nieodpowiednio dobrane mogą popsuć cały efekt. Bardzo ważny jest ich kolor. Do czarnych garniturów należy ubierać czarne buty – inna barwa będzie załamywać elegancję tej stylizacji. Warto jednak pamiętać, że czerń jest też uznawana za najbardziej formalną, dlatego należy jej unikać, jeśli okazja jest mniej oficjalna. Do brązowych materiałów będą pasować tylko brązowe buty, a do ciemnoszarych, antracytowych i grafitowych stylizacji warto wybrać obuwie w ciemnym kolorze – czarne, granatowe lub ciemnobrązowe. Z kolei do granatowych i szarych garniturów sprawdzą się wszystkie kolory butów.

Duży wybór obuwia do garniturów znajdziesz na: pantine.pl. Niezależnie od ostatecznej decyzji dotyczącej ich koloru, pamiętaj, że wszystkie dodatki – takie jak pasek do spodni i pasek do zegarka – powinny być w odcieniu zbliżonym do barwy obuwia.

Zdj. główne: Sharon McCutcheon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*